Schoolreisjes, OBS het Lobje

In deze rubriek delen we inspiraties van onze fictieve CSI-scholen. Lees hier hoe zij loopbaanontwikkeling binnen de scholen vormgeven. Dit keer OBS het Lobje: Schoolreisjes.

Schoolreisjes horen helemaal bij de laatste weken van het schooljaar. Met heerlijk zonnig weer de bus in, op weg naar een dag spelen, ontdekken en genieten. Met het schoolreisje splitsen wij de school op in drie groepen, met ieder een eigen bestemming. De onderbouwgroepen 1,2,3, de middenbouw 4,5,6 en de bovenbouw 7,8 gaan ieder lekker op pad met hun eigen docenten, klassenassistenten en ouders. Bij OBS Het Lobje [1] streven we naar reisjes die zowel ontspannend als educatief zijn. Aangezien de kinderen optimaal moeten kunnen genieten, vragen wij u uw kind oude kleding aan te trekken die vies mag worden.

Bestemmingen uit het verleden:

Spelerij & Uitvinderij (link)

Kinderen kunnen spelen, ontdekken, uitvindingen doen, een theatervoorstelling bijwonen en klieren met water. Op nog geen half uur rijden is dit een heerlijke plek voor kinderen om te leren over techniek, kunst, water en vies worden!

Aviodrome (link)

Dit museum is voor kinderen erg interessant omdat er veel te zien en te doen is. Leren hoe een vliegtuig vliegt, hoe een raket werkt en hoe je praat met de piloot. Ook kunnen kinderen buiten heerlijk spelen, de stormbaan bestuiven en binnenkijken in een Boeing.

Madurodam (link)

Je topografische kennis testen, kijken of je de bijzondere gebouwen van Nederland herkent en lekker spelen in de Rotterdamse havens, de Waddenzee of leren vliegen op Schiphol. In mini-Nederland kan het allemaal. Met de midden en bovenbouw gaan we dan ook graag richting Den Haag.

Burgers Zoo (link), Ouwehands Dierenpark (link) en Dierenpark Amersfoort (link)

Wat is er voor kinderen nou leuker dan dieren kijken? In dierenparken in de regio kunnen ze heerlijk spelen, kijken, ontdekken, klimmen en klauteren. Ontspanning alom, terwijl ze in de bus terug met de mooiste verhalen en ontdekkingen komen.

Excursies:

Naast het schoolreisje aan het einde van het schooljaar, zijn er excursiemomenten voor de verschillende klassen. Zo bezoekt de onderbouw Kasteel Cannenburch (link), gaat de middenbouw een dag naar Amsterdam, bezoeken we musea in Arnhem, Ede en Otterloo en gaat groep 8 op ons jaarlijkse kamp naar Texel. Wilt u een dagje mee als ondersteuner op een van deze activiteiten? Laat het ons dan weten!

© 2019, Wendy en Daniël Kers, De Wereld Van LOB.

 

[1] OBS het Lobje is een fictieve school binnen de wereld van Noa en haar vriendenclub; de fictieve begeleiders in de methodes van De Wereld Van LOB.